Higienizacja

Skaler Mini Piezon EMS

Skaling jest zabiegiem dentystycznym polegającym na usuwaniu kamienia nazębnego zarówno z korony zęba (tzw. skaling naddziąsłowy) jak i poniżej linii dziąseł (tzw. skaling poddziąsłowy).

 Kamień nazębny może powstawać zarówno na zębie – mówimy wtedy o kamieniu naddziąsłowym – jak i pod dziąsłami – to kamień poddziąsłowy. Jeżeli kamień nie będzie regularnie usuwany, może doprowadzić do powstania poważnych chorób zębów ,  dziąseł oraz przyzębia.

Piaskarka Air-Flow EMS

Piaskarka profilaktyczna wyspecjalizowana we wszystkich zastosowaniach naddziąsłowych – dla uzyskania optymalnych efektów na wszystkich widocznych powierzchniach zębów z użyciem piasków AIR-FLOW® CLASSIC COMFORT oraz AIR-FLOW® SOFT.

Nowoczesna endodoncja

Zestaw B&L SuperEndo α2 i SuperEndo β

Innowacyjne urządzenie do wypełniania kanału termoplastyczną płynną gutaperką.

SuperEndo α2 – bezprzewodowe innowacyjne urządzenie do termicznego uplastyczniania gutaperki wypełniającej kanał korzeniowy zęba.

SuperEndo β – bezprzewodowe innowacyjne urządzenie do wypełniania kanału termoplastyczną płynną gutaperką. Urządzenie umożliwia wprowadzenie uplastycznionej gutaperki wprost do kanału. Taka metoda kondensacji termoplastycznej gutaperki zapewnia łatwe i szybkie wypełnienie systemu kanałowego. Uplastyczniona gutaperka idealnie adaptuje się do nieregularnego kształtu kanału gwarantując szczelne wypełnienie na całej jego długości.

Koferdam Hygenic

Prawidłowo założony koferdam poprawia widoczność, a także chroni policzki, wargi i język pacjenta. 

Zwiększona dostępność do pola operacyjnego i lepsza widoczność pozwalają na szybkie i sprawne leczenie.
Pacjenci chronieni są przed aspiracją ciał obcych.

Koferdam umożliwia ochronę przed wirusami i bakteriami, które są rozpylane w powietrzu w trakcie opracowania ubytku przy pomocy instrumentów obrotowych.

Cyfrowy endometr DPEX III PLUS Gold Woodpecker/DTE

DPEX III PLUS jest urządzeniem elektronicznym służącym do lokalizacji wierzchołka korzenia zęba oraz oznaczenia długości roboczej w trakcie leczenia endodontycznego.

X-smart-plus

X-Smart Plus – Najnowocześniejszy mikrosilnik endodontyczny z kątnicą. Posiada duży czytelny kolorowy wyświetlacz i ergonomiczne przyciski. Cechuje go prosta, intuicyjna obsługa która ułatwia lekarzowi pracę.

Aparatura RTG

Aparat RTG Fona XDC

Zaawansowana technologia DC

Fona XDC to innowacyjny rentgen stomatologiczny spełniający najbardziej rygorystyczne wymagania zarówno czujników cyfrowych jak i błon RTG.

Najnowocześniejsza technologia DC, najmniejszy punkt ogniskowania o wielkości 0,4 oraz szeroki zakres zdefiniowanych wstępnie ustawień ekspozycji zapewniają doskonałą jakość obrazu oraz niskie dawki promieniowania otrzymywanego przez pacjentów. Sprzęt pozwala uzyskać szczegółowe informacje niezbędne do precyzyjnej diagnostyki.

Lupy stomatologiczne

Lupy stomatologiczne

Lupy stomatologiczne są obecnie najpowszechniej używanymi przez lekarzy dentystów urządzeniami do powiększania, stając się nieomal standardowym wyposażeniem każdego gabinetu stomatologicznego. Idealnie dopasowane, gwarantują komfort pracy w powiększeniu, właściwą ostrość widzenia, głębię obrazu, jasność i odpowiednie pole widzenia.

Dezynfekcja gabinetu

AIRsteril

AIRsteril to urządzenia do dezynfekcji i sterylizacji powierzchni oraz powietrza w zamkniętych pomieszczeniach.
Urządzenia są skuteczna w walce z wirusem SARS lub wirusami przenoszonymi drogą kropelkową. Technologia zastosowana w urządzeniu zapewnia dezaktywację wirusów, bakterii, grzybów, pleśni i związków organicznych obecnych w powietrzu, na powierzchniach przedmiotów, mebli i urządzeń znajdujących się w pomieszczeniu.

AIRsteril wyróżnia:

  • kompleksowa skuteczność działania – działa na powierzchnie i powietrze;
  • indywidualne, zróżnicowane, precyzyjnie dobrane rozwiązania – różne urządzenia dopasowane do różnych potrzeb i warunków (metraż, kubatura, sposób wentylacji i inne);
  • bezpieczeństwo dla ludzi i sprzętu;
  • praca w trybie ciągłym, w obecności ludzi;
  • unikalna, oryginalna technologia;
  • doświadczony, renomowany brytyjski producent.