Zapraszamy do zapoznania się z opisem zabiegów prowadzonych w naszym gabinecie

Dział stomatologii poświęcony profilaktyce próchnicy zębów oraz leczeniu już powstałych ubytków próchnicowych.

Częścią stomatologii zachowawczej jest stomatologia estetyczna, zajmująca się poprawą wyglądu zębów. Piękny uśmiech stał się w życiu prywatnym i zawodowym znaczącym atutem i wizytówką.
Piękne i zdrowe zęby przyczyniają się do wyższej samooceny i dodają pewności siebie.
W ramach stomatologii estetycznej wykonujemy zamykanie przerw między zębami(diastem i trem), kosmetyczne korekty koloru i kształtu zębów( licówki kompozytowe) wybielanie koron zębów.

Dział stomatologii zajmujący się rozpoznawaniem i leczeniem chorób miazgi zęba oraz rozpoznawaniem i leczeniem chorób tkanek okołowierzchołkowych.

Leczenie kanałowe polega na opracowaniu, dezynfekcji oraz wypełnieniu kanałów korzeniowych zęba.
Wykonujemy je wg najnowszych standardów, narzędziami ręcznymi oraz maszynowymi, a następnie poprzez obfite płukanie kanałów dezynfekujemy, osuszamy i wypełniamy metodą kondensacji pionowej gutaperki.
Do każdego leczenia zakładamy pacjentowi koferdam, który izoluje ząb od śliny i bakterii.
Leczenie endodontyczne wykonujemy w powiększeniu, używając lup stomatologicznych, co zwiększa widoczność oraz precyzję wykonywanego leczenia.

Ekstrakcja zęba – zabieg chirurgiczny polegający na usunięciu zęba z zębodołu przy użyciu odpowiedniego instrumentarium (kleszczy, dźwigni itp.). Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu przy zachowaniu aseptyczności pola operacyjnego. Wskazaniami do ekstrakcji zębów są i stany chorobowe niepoddające się już leczeniu zachowawczemu.

Dział stomatologii poświęcony odtwarzaniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych, lub po ich masywnym uszkodzeniu.
Do odtworzenia wykorzystuje się uzupełnienie protetyczne.
Mogą one być stałe (zamocowane na stałe u pacjenta), lub ruchome (wyjmowane z jamy ustnej), lub kombinowane (protezy ruchome połączone z uzupełnieniami stałymi za pomocą zasuw, zatrzasków, koron teleskopowych).
Do uzupełnień protetycznych ruchomych zalicza się protezy akrylowe, szkieletowe i acetalowe.

Do uzupełnień stałych należą korony i mosty.
Wykonujemy je z następujących materiałów:
-ceramika na podbudowie z metalu
-ceramika na podbudowie z tlenku cerkonu
-cerkon pełnokonturowy

Zabieg higienizacji zębów, to profilaktyczne oczyszczanie, usuwanie osadów oraz kamienia nazębnego.

Skaling – Usuwanie kamienia – jest to zabieg polegający na usuwaniu kamienia nazębnego zarówno z korony zęba (tzw. skaling naddziąsłowy) jak i poniżej linii dziąseł (tzw. skaling poddziąsłowy).

Piaskowanie zębów – zabieg polegający na usuwaniu osadów nazębnych i nieestetycznych przebarwień z powierzchni zębów za pomocą strumienia wody pod ciśnieniem z dodatkiem drobin czyszczących (wodorowęglan sodu) i innych substancji (w tym pęcherzyków powietrza). Zabieg wykonywany jest przy użyciu piaskarki.

Fluoryzacja to jedna z metod zapobiegania powstawaniu zmian próchnicowych na zębach. Fluoryzacja to zabieg, w którym na oczyszczoną powierzchnię zęba nakłada się specjalne żele, lakiery i pianki z fluorem. Zabieg ten ma na celu wzmocnienia szkliwa i uczynienie zębów bardziej odpornymi na działanie chorobotwórczych bakterii.
Lakowanie – zabieg profilaktyczny wykonywany w zdrowych zębach stałych i mlecznych, polegający na pokryciu uszczelniaczem (lakiem) bruzd, szczelin i zagłębień. Lakuje się powierzchnie żujące i zębów stałych i mlecznych. Miejsca te, ze względu na budowę anatomiczną, sprzyjają zaleganiu resztek pokarmowych. Są także bardzo trudne do oczyszczenia, szczególnie dla dzieci. Dzięki lakowaniu eliminuje się możliwość rozwoju próchnicy w trudno dostępnych miejscach.

Wybielanie nakładkowe zębów, to jedna z metod rozjaśniania uzębienia. Nakładkowe wybielanie zębów składa się z dwóch etapów: gabinetowego i domowego. Na pierwszej wizycie stomatolog pobiera wyciski łuków zębowych (szczęki i żuchwy), na podstawie których technik dentystyczny wykonuje nakładki służące do wybielania. Samodzielnie w domu będziemy musieli nakładać je na zęby według zaleceń stomatologa i nosić przez określony czas każdego dnia.

Higienizacja - przykłady

Przed zabiegiem

Po zabiegu